Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
GPLS "Optident s.c.
Oferta O nas Zespół Sprzęt Galeria zdjęć Współpraca Kontakt / godziny przyjęć
Implanty Chirurgia stomatologiczna Stomatologia zachowawcza Leczenie endodontyczne Stomatologia dziecięca Protetyka Medycyna estetyczna

Kontakt

Klinika stomatologiczna
GPLS "Optident" s.c.
49-300 Brzeg   (woj. opolskie)

1)   ul. Młynarska 10 - tel. 774 162 893
Godziny przyjęć »

2)   ul. Sukiennice 2 - tel. 602 694 206
Godziny przyjęć »

Stomatologia zachowawcza

Leczenie zachowawcze zębów to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem próchnicy zębów. Nieleczona próchnica prowadzi do utraty zęba. W naszym gabinecie zapewniamy kompleksową opiekę zarówno pacjentom dorosłym oraz dzieciom. Do zabiegów stomatologii zachowawczej zaliczamy:

Wypełnienia zębów stałych

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz nowoczesnego sprzętu wypełnienia wykonane w naszym gabinecie są zarówno trwałe, jak i wysoce estetyczne. Wypełnienia wykonane w GPLS Optident przywracają naturalny kształt zęba.

Stosujemy materiały, które idealnie naśladują naturalne tkanki, więc są niezauważalne nawet w nietypowych warunkach oświetlenia (np. światło ultrafioletowe w dyskotekach). Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby leczenie kanałowe było ostatecznością. Wychodzimy bowiem z założenia, że żywy ząb jest znacznie bardziej wartościowy niż ząb leczony kanałowo.

Fluoryzacja

Czyli lakierowanie zębów preparatem fluorowym to zabieg profilaktyczny, który wzmacnia szkliwo zębów i zwiększa jego odporność na próchnicę. Fluoryzacja może być przeprowadzana zarówno u dorosłych (najlepiej raz na pół roku), jak i u dzieci (raz na trzy miesiące).

Kiedy tylko u maluchów pojawią się mleczne zęby, warto pokryć je całkowicie bezpiecznym dla zdrowia preparatem, który nie stwarza żadnego ryzyka w razie przypadkowego połknięcia. Aby zabieg fluoryzacji był najbardziej efektywny, należy go przeprowadzić po gruntownym, profesjonalnym czyszczeniu zębów, czyli po zabiegu skalingu i piaskowania zębów.

Skaling

To usuwanie za pomocą skalera ultradźwiękowego twardych złogów nazębnych, które odkładają się w związku z mineralizacją płytki nazębnej. Pozostający na zębach kamień nazębny, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i może doprowadzić do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, a następnie do jego zaniku i odsłonięcia korzeni zębów. Najczęściej zaleca się przeprowadzanie skalingu raz na pół roku (u palaczy znacznie częściej).

Piaskowanie

Usuwanie z zębów osadu oraz przebarwień za pomocą piaskarki stomatologicznej. Zabieg polega na skierowaniu na powierzchnię zęba specjalnego piasku stomatologicznego pod dużym ciśnieniem. Piaskowanie zębów usuwa osad i czyści trudno dostępne miejsca, do których nie dotarł skaler podczas zabiegu skalingu. Te dwa zabiegi wykonuje się zazwyczaj podczas jednej wizyty stomatologicznej. Zabieg higienizacji kończy się szczegółowym instruktażem higieny jamy ustnej. Można poszerzyć o zabieg fluoryzacji.

Lakowanie zębów

Czyli uszczelnianie bruzd - to całkowicie bezbolesny zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalną światłoutwardzalną substancją zwaną lakiem szczelinowym. Bruzdy na powierzchni zębów żujących to doskonałe miejsca do zalegania resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej. Jeżeli wystarczająco wcześnie nie wypełnimy ich lakiem, może rozwinąc się w nich próchnica.

Wybielanie

Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Piękny uśmiech jest wizytówką każdego. Dodaje nam uroku i pewności siebie, poprawia samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. Dowiedziono, że zęby są drugą po oczach częścią twarzy, na którą podświadomie zwracamy uwagę u innych. Niestety, kawa, herbata, papierosy, a nawet soki owocowe powodują stopniowe szarzenie naszych zębów. Przebarwione, żółto-szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej, niż powinniśmy, a jak wiadomo: śmiech to zdrowie! Na szczęście jest na to skuteczna metoda. Naszym pacjentom proponujemy profesjonalne wybielanie zębów.

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jak wygląda przebieg leczenia?
  Lekarz w gabinecie wykonuje wyciski szczeki i zuchwy. Wyciski zostaja przesłane do naszego technika protetcznego, który wykonuje nakładki wybielające. Na kolejnej wiycie pacjent otrzymuje nakładki wraz z preparatem wybielającym i jest dokładnie instruowany o sposobie użytkowania. Proces wybielania trwa około tygodnia. Pacjent na noc zakłada nakładki na zęby wraz z preparatem, aby już po kilku dniachcieszyć sie pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem Metoda ta jest prosta i wygodna dla pacjentów. Obie wizyty są krótkie, a pacjent otrzymuje nakładki, które w razie potrzeby może po kilku mesiącach użyć ponownie dla „odświeżenia” uśmiechu.
 • Czy wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczną metodą?
  Wybielanie zębów wykonane pod opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jedyną uciążliwością, mogącą wystąpić po wybielaniu, jest przejściowa nadwrażliwość zębów, zwykle szybko ustępująca.
 • Jakie są przeciwwskazania?
  Główne przeciwwskazania do wybielania to ciąża, okres karmienia i wiek – zabiegu wybielania nie wykonuje się u pacjentów poniżej 18 roku życia. Ponadto: stany zapalne dziąseł, liczne nieszczelne wypełnienia, silna nadwrażliwość zębów, brak higieny i palenie papierosów.
 • Jak dbać o zęby po wybielaniu?
  Po zabiegu wybielania obowiązuje tzw.biała dieta. Przerz pierwsza 2-3tyg po wybielaniu dochodzi do tzw stabilizacji koloru. W tym czasie należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych „kolorowych" napojów i pokarmów.