Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
GPLS "Optident s.c.
Oferta O nas Zespół Sprzęt Galeria zdjęć Współpraca Kontakt / godziny przyjęć
Implanty Chirurgia stomatologiczna Stomatologia zachowawcza Leczenie endodontyczne Stomatologia dziecięca Protetyka Medycyna estetyczna

Kontakt

Klinika stomatologiczna
GPLS "Optident" s.c.
49-300 Brzeg   (woj. opolskie)

1)   ul. Młynarska 10 - tel. 774 162 893
Godziny przyjęć »

2)   ul. Sukiennice 2 - tel. 602 694 206
Godziny przyjęć »

Stomatologia dziecięca

O zęby trzeba dbać w każdym wieku, zwłaszcza w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pozwoli to uniknąć poważnych problemów w przyszłości, a także pomoże wyrobić odpowiedni nawyk higieny jamy ustnej u dorastającego dziecka. W GPLS Optident dokładamy wszelkich starań, aby leczenie zębów było bezbolesne, a wręcz przyjemne dla dziecka.

Proponowane zabiegi:

Wizyta adaptacyjna

W pierwszym roku życia dziecka zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki. W tym czasie rodzice powinni przyprowadzić dziecko do stomatologa (6-12 miesiąc życia). Lekarz oceni czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo oraz nauczy rodzica o sposobie dbania o higienę jamy ustnej u najmłodszych. Pierwszy kontakt z dentystą jest dla dziecka dużym przeżyciem, które kształtuje późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Warto więc zadbać o to aby pierwsza wiyta odbyła się w miłej i bezsresowej atmosferze. Wizyty adaptacyjne służą zapoznaniu się najmłodszych Pacjentów z lekarzem i asystentką, gabinetem, fotelem dentystycznym oraz narzędziami wykorzystywanymi podczas leczenia. Lekarz, najczęściej w formie zabawy, oswaja dziecko z urządzeniami stomatologicznymi. Dzięki takiemu zapoznaniu dziecka z gabinetem najmłodsi chętniej przychodzą na kolejne wizyty.

Fluoryzacja zębów

Najlepiej przeprowadzać ją raz na trzy miesiące. Polega na pokryciu zębów całkowicie bezpiecznym dla zdrowia preparatem, który nie stwarza żadnego ryzyka w razie przypadkowego połknięcia. Lakier ma kolor miodowy, co ułatwia stomatologowi kontrolę aplikowanego preparatu.

Lakowanie zębów

Czyli uszczelnianie bruzd – to całkowicie bezbolesny zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym światłoutwardzalnym materiałem tzw. lakiem szczelinowym. Bruzdy na powierzchni zębów żujących to doskonałe miejsca do zalegania resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej. Jeżeli wystarczająco wcześniej nie wypełnimy ich lakiem i przy niedostatecznej higienie może dojść do rozwoju próchnicy.

Leczenie próchnicy

Staramy się aby było bezstresowe i bezbolesne, zamiast igieł do znieczulenia stosujemy specjalne końcówki przypominające różdżkę, a w gabinecie dzieci mają do dyspozycji żele znieczulające o różnych smakach. Każdy maluch ma możliwość wyboru koloru wypełnienia zęba, co sprawia, że leczenie jest bardziej atrakcyjne.

Usunięcie zęba mlecznego

Czasem konieczne, szczególnie gdy ząb mleczny utrudnia wyrzynanie się zęba stałego.