Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
GPLS "Optident s.c.
Oferta O nas Zespół Sprzęt Galeria zdjęć Współpraca Kontakt / godziny przyjęć
Implanty Chirurgia stomatologiczna Stomatologia zachowawcza Leczenie endodontyczne Stomatologia dziecięca Protetyka Medycyna estetyczna

Kontakt

Klinika stomatologiczna
GPLS "Optident" s.c.
49-300 Brzeg   (woj. opolskie)

1)   ul. Młynarska 10 - tel. 774 162 893
Godziny przyjęć »

2)   ul. Sukiennice 2 - tel. 602 694 206
Godziny przyjęć »

Sprzęt

Laser stomatologiczny

Należy do najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych dziś w gabinetach stomatologicznych. Jego szerokie zastosowanie umożliwia wykorzystanie we wszystkich dziedzinach stomatologii: endodoncji, periodontologii, chirurgii, implantologii i protetyki.

Dzięki bogatemu wyposarzeniu w liczne końcówki z powodzeniem może być stosowany przy większości zabiegów chirurgicznych, chirurgiczno-implantologicznych, perioldontologicznych, a także endodontycznych (użycie lasera diodowego podczas dezynfekcji kanałów eliminuje większość barkterii wywołujących zakażenie co znacznie zwiększa szanse sukcesu leczenia w trudnych przypadkach).

Komputerowe znieczulenie WAND

znieczulenie sytsemem The Wand jest rozwiązaniem dla wszystkich pacjentów, dla których moment znieczulenia jest najbardziej stresującym w czasie wzyty u stomatologa. Jeszcze do niedawna pomysł, aby podawanie znieczulenia miejscowego było sterowane mikroprocesorem wzbudzał duże zdziwienie. Od kilku lat dostępny jest na rynku komputerowy system do wykonywania znieczuleń miejscowych o nazwie The Wand (różdżka).

Jego zaletą jest komfortowa aplikacja środka znieczulającego. Istotą działania The Wand, powodującą zmniejszenie bolesności podczas znieczulenia jest sterowanie przez mikroprocesor ciśnieniem, z jakim środek znieczulający jest podawany do dziąsła oraz doprowadzenie do stanu, w którym przed igłą, którą wkłuwa się w tkanki, znajdowałby się „płaszcz" ze środka znieczulającego. THE WAND zapewnia unikalny komfort pacjentom. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból.

Aplikacja znieczulenia urządzeniem The Wand jest precyzyjna, bezpieczna, skuteczna i dzięki unikalnej technologi - może być bezbolesna.

Piaskarka abrazyjna

Piaskarka abrazyjna umożliwia bezbolesne opracowywanie ubytków. W tej metodzie wykorzystuje się precyzyjny strumień sprężonego powietrza z drobinami proszku abrazyjnego, który zastępuje wiertło.

Przy zastosowaniu piaskarki aż 95% pacjentów w bardzo małym stopniu lub w ogóle nie odczuwa dolegliwości bólowych, dlatego niepotrzebne jest znieczulenie. Dodatkową zaletą piaskarki jest fakt, że strumieniem środka abrazyjnego można "wyczyścić" ubytek o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca tkanki zęba! Oprócz tego zabieg jest cichy i bezbolesny. Nie ma wibracji, nieprzyjemnych doznań, dźwięków i stresu związanego z użyciem.

RTG

Gabinety GPLS Optident zostały wyposażone w nowoczesny aparat radiograficzny firmy Gendex. To certyfikowane urządzenie medyczne, które jest źródłem niespotykanej jakości cyfrowych obrazów i gwarantuje najwyższą ostrość oraz rozpoznawalność detali anatomicznych prześwietlanych zębów. Przy tym, dzięki zredukowanej dawce promieniowania jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i personelu.

Mikroskop zabiegowy

Mikroskop stomatologiczny to urządzenie, które występuje w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Jego zastosowanie w trakcie leczenia kanałowego zwiększa trafność diagnozy, polepsza dokładność leczenia, a także możliwości terapeutyczne Posiadany przez nas najnowocześniejszy na rynku mikroskop Leica, pozwala na uzyskanie 30-krotnego powiększenia pola operacyjnego.

Jest to niezwykle istotne podczas leczenia kanałowego, kiedy liczy się przede wszystkim precyzja. Mikroskop umożliwia: lokalizację oraz udrażnianie cienkich oraz zakrzywionych kanałów korzeniowych, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, a także powtórne leczenie kanałowe. Wykorzystuje się go również do odnalezienia dodatkowego kanału lub jego rozwidlenia, leczenia perforacji wewnątrzkanałowej, a także zdiagnozowania pionowego pęknięcia korony i korzenia zęba.