Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
GPLS "Optident s.c.
Oferta O nas Zespół Sprzęt Galeria zdjęć Współpraca Kontakt / godziny przyjęć
Implanty Chirurgia stomatologiczna Stomatologia zachowawcza Leczenie endodontyczne Stomatologia dziecięca Protetyka Medycyna estetyczna

Kontakt

Klinika stomatologiczna
GPLS "Optident" s.c.
49-300 Brzeg   (woj. opolskie)

1)   ul. Młynarska 10 - tel. 774 162 893
Godziny przyjęć »

2)   ul. Sukiennice 2 - tel. 602 694 206
Godziny przyjęć »

Protetyka

Proteza stomatologiczna to ciało obce uzupełniające utracone tkanki w jamie ustnej. Odtwarza zniszczone części zębów, utracone zęby, a także pozytywnie wpływa na estetykę pacjenta. Każdy nawet najmniejszy brak zęba prowadzić może do poważnych zaburzeń w jamie ustnej. W związku z tym należy jak najszybciej uzupełniać braki zębowe. W zależności od warunków w jamie ustnej planuje się różne uzupełnienia protetyczne.

 • uzupełnienia stałe: wkłady koronowo-korzeniowe, inlay/onlay/overlay, licówki porcelanowe, korony i mosty protetyczne, które są zamocowane trwale na zębach własnych pacjenta
 • uzupełnienia ruchome - termoplastyczne protezy akronowe, protezy akrylowe osiadające częściowe i całkowite oraz protezy szkieletowe, które są wyjmowane z jamy ustnej przez pacjenta.

Implantoprotetyka

W przypadku gdy występuje brak jednego lub kilku zębów wszczepia się pojedyncze implanty, montuje łączniki a na nich osadza korony.

W przypadku utraty większej ilości zębów, najlepszym rozwiązaniem są mosty i protezy oparte na implantach. Rozwiązanie takie gwarantuje przywrócenie utraconej estetyki oraz funkcji żucia. Stosując implanty zębowe zastępujemy utracone korzenie zębów, dzięki czemu zatrzymujemy w tym miejscu proces zaniku tkanki kostnej. Utrzymanie higieny protezy opartej na implantach jest łatwe, wystarczy szczotkowanie i regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

 • Metoda All-on-2
  Wszczepienie już 2 implantów w żuchwie (szczęce dolnej) powoduje poprawę komfortu żucia i pewności utrzymania protez na swoim miejscu.
 • Metoda All-on-4
  Polega na wszczepieniu 4 implantów i osadzeniu na nich protezy. Stosowana w szczęce górnej lub dolnej pacjenta.
 • Metoda All-on- 6
  Polega na wszczepieniu 6 implantów i osadzeniu na nich protezy . Stosowana w szczęce górnej lub dolnej pacjenta.

Do stabilizacji i mocowania protez ruchomych na implantach używane są różne rozwiązania: system LOCATOR, korony teleskopowe oraz belki protetyczne. Rozwiązania te umożliwiają dobre utrzymanie protez nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach klinicznych.