Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
GPLS "Optident s.c.
Oferta O nas Zespół Sprzęt Galeria zdjęć Współpraca Kontakt / godziny przyjęć
Implanty Chirurgia stomatologiczna Stomatologia zachowawcza Leczenie endodontyczne Stomatologia dziecięca Protetyka Medycyna estetyczna

Kontakt

Klinika stomatologiczna
GPLS "Optident" s.c.
49-300 Brzeg   (woj. opolskie)

1)   ul. Młynarska 10 - tel. 774 162 893
Godziny przyjęć »

2)   ul. Sukiennice 2 - tel. 602 694 206
Godziny przyjęć »

Implanty

Implanty to obecnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, dzięki której uzyskuje się taką samą estetykę i komfort, jaki zapewniają własne zęby. We współczesnej implantologii wykorzystuje się unikalne właściwości tytanu, który nie jest traktowany przez organizm jako ciało obce i po wszczepieniu w kość zespala się z tkankami w procesie zwanym osteointegracją.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba. Na tej śrubie mocuje się porcelanową koronę protetyczną.W naszej klinice współpracujemy z renomowaną szwajcarską firmą implantologiczną Straumann.
Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy:

1. Część chirurgiczna

  • Pierwsza wizyta to konsultacja i badanie stomatologiczne. Lekarz przeprowadza wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta – przyjmowanych leków, przebytych chorób i obecnych dolegliwości – aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu implantacji. Konieczne jest także wykonanie zdjęcia pantomograficznego, a czasem także tomografii komputerowej dla dokładniejszego zaplanowania zabiegu implantacji.
  • Na kolejnej wizycie wprowadza się implant do kości. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Przez kolejnych kilka miesięcy następuje proces osteointegracji, czyli gojenie się tkanki kostnej wokół implantu. Czas osteointegracji jest ustalany indywidualnie, zazwyczaj wynosi około 6 miesięcy dla implantów w szczęce i około 3 miesięcy dla implantów w żuchwie.

2. Część protetyczna

  • Po 3-6 miesiącach lekarz, w znieczuleniu miejscowym, nacina błonę śluzową położoną bezpośrednio nad wszczepem i wkręca w implant tak zwaną śrubę gojącą, która ułatwia prawidłowe wygojenie się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu oraz modeluje kształt dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Okres gojenia po odsłonięciu implantu wynosi 14 dni. Tkanki otaczające implant są już wtedy przygotowane do wykonania ostatecznego uzupełnienia protetycznego.
  • Na kolejnej wizycie pobiera się wyciski protetyczne i ustala kolor przyszłej korony. Na ostatniej wizycie lekarz przykręca do implantu łącznik tytanowy, a po kontroli jego stabilności mocuje na nim ostateczną koronę protetyczną.